Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma hepimizin en büyük hayallerinden biridir. İlişki yaşadığı kişinin kendisinden bir şey gizlediğini düşünenler, çocuklarını kontrol altında tutmak isteyenler, arkadaşının gizli gizli neler karıştırdığını merak edenler onun WhatsApp sohbetlerine ulaşmayı ve mesaj görme yöntemini bulmak ister.

Başka Birinin WhatsApp Mesajları Okunabilir mi?

Bu soruya kısaca ‘evet’ diye cevap verilebilir. Uzaktan farklı bir telefondaki WhatsApp mesajları birtakım uygulamalar yardımıyla görüntülenebilir. Ancak bunun için ilgili uygulamanın o telefona kişinin haberi olmadan yüklenmesi gerekir. Takibe almak istediğiniz kişinin telefonuna bir defa olsun erişmedikçe bu amacınıza ulaşmanız mümkün değildir.

Eğer telefonunu ele geçirmeyi başarırsanız yükleyeceğiniz programlarla veya QR kod gibi programsız bir yöntem aracılığıyla o kişinin WhatsApp’ına sızma fırsatınız vardır!

Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak istiyorum diyenleri daha fazla meraklandırmadan bunun nasıl yapılacağını anlatmaya başlasak iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Grup İsimleri (Havalı, Troll, Whatsapp, Instagram)

Casusluk Programları ile Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görme

Bilgisayardaki Keylogger programlarına benzer olarak telefonlar için geliştirilmiş bu tarz uygulamalar da mevcuttur. Söz konusu programlar hedefteki kişinin cihazında bulunan WhatsApp konuşmalarını size sunmakla kalmaz, arama kaydı gibi başka verileri de elde etmenize olanak tanır. Ayrıca WhatsApp mesajlarındaki videolar, sesler, fotoğraflar da bu programlar yardımıyla görülebilmektedir. Üstelik WhatsApp dışındaki farklı uygulamaların verilerine de bu programlar vasıtasıyla ulaşılabilir. Ancak bunların çoğu ücretlidir.

  1. FlexiSpy,
  2. Highster Mobile,
  3. WhatsWeb For Whatscan,
  4. The TruthSpy,
  5. MobileSpy,
  6. SpyBubble,
  7. mSpy,
  8. WhatsApp Sniffer.

Yine bu konuda WhatsApp Sniffer adlı bir uygulamadan da bahsedilmektedir. Fakat bu uygulamanın artık çalışmadığı söylenebilir. WhatsApp uçtan uca şifreleme sistemini devreye soktuktan sonra bu tarz uygulamalar işlevsiz hâle gelmiştir.

Dolayısıyla hedef telefona kurulmadan çalıştığı ve tüm WhatsApp mesajlarını önünüze serdiği iddia edilen uygulamalar sadece zaman kaybıdır.

WhatsApp Web Üzerinden Bir Kişinin WhatsApp Mesajlarını Okuma

  • WhatsApp Web’i kullanmayanımız yoktur. Bilindiği gibi telefondaki QR kodun bilgisayar ekranına okutulmasıyla beraber WhatsApp, PC ile senkronize olmaktadır. Böylelikle cepten nasıl kullanıyorsak oradan da öyle kullanma imkânı doğmaktadır.
  • Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programsız olarak bu yöntemle yapılabilir. Bunun için kimin mesajlarına bakmak istiyorsanız onun telefonunu alıp Ayarlar kısmından WhatsApp Web’e girerek QR kodunu kendi bilgisayarınızda okutmanız lâzımdır.

Bu sayede onun tüm WhatsApp hareketleri izlenebilir. Fakat kişi eğer Ayarlar’ı kontrol ederken kendi WhatsApp’ına farklı bir cihazdan da giriş yapıldığının farkına varırsa bu cihazı kaldırabilir. Dolayısıyla bu yöntem fazla güvenli değildir.

 

Google Drive İle Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görüntüleme

Başka birinin WhatsApp mesajlarına ulaşma amacıyla Backup Text for Whats isimli uygulamadan da faydalanılabilir. Google Drive yedeklemesi açık whatsapp mesajları belli periyotlarla yedeklenmektedir.

Bu uygulamanın kullanımı ücretsizdir. WhatsApp sohbetlerini istenilen metin formatında kaydetmeye yarayan bu uygulama hem SD karta yedekleme yapabilmekte, hem de e-posta üzerinden gönderim sağlayabilmektedir. Fakat yukarıdaki kural burada da geçerlidir: Ne yapıp yapıp bir şekilde hedef telefona erişerek bunu oraya kurmak şarttır.

 

Not: Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma ücretsiz yöntemlerle de gerçekleştirilse, ücretli uygulamalar da kullanılsa bunu yaparken dikkatli olunması gerekir. Yakalanmak başınızı ağrıtabilir! Aynı zamanda bunun, o kişi WhatsApp’ını kullanmıyorken (örneğin gece saatlerinde) yapılması gerekir.

Karşı tarafın mesajlarına QR koduyla ulaşılmışsa; elinizi çabuk tutmanız ve okur okumaz WhatsApp’ı kapatmanız önemlidir. Yoksa kişinin bunu fark etmesi uzun sürmeyecektir.

Başkasının WhatsApp’ını Ele Geçirme

Görüldüğü gibi başkasının WhatsApp’ını okuma –telefonu sizin elinizdeyse- çok kolaydır. Eğer bir yolunu bularak onun telefonunu alamazsanız bu sadece bir hayalden ibaret kalacaktır. WhatsApp hilesi adı altında yayılmış olan virüslü linklerden ve dosyalardan kaçınılmalıdır. Yukarıdaki yöntemler dışında, başkasının WhatsApp mesajlarına bakmak için deneyebileceğiniz bir şey yoktur.

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma kodsuz yazısında paylaşılan programlar ile bir alakamız yoktur yazı tavsiye niteliği taşımamakta, sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

bilgivia.com

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.