Hat Meşgul Ne Demek?

En çok merak edilen konulardan hat meşgul ne demek? Başkası ile görüşüldüğünde veya sizden gelen aramayı reddettiğinde hat meşgul çalar. Hat devamlı meşgul çalıyor sorununun nedenlerini yazımızda açıkladık.

Hat Meşgul Ne Demek?

Günümüzün bir çok saatini telefonumuzla geçiriyoruz. Yakınlarımızı, arkadaşlarımızı ararken bazen ulaşamıyoruz. Bu doğrultuda kullanıcıların en çok merak ettiği kullanıcı meşgul ne demek? hat meşgul ne demek? Konusuna bu yazımızda kısa ve net bir şekilde değineceğiz. Gün içerisinde yapılan telefon aramalarında karşıdaki kişiye ulaşamadığımız zamanlarda hat meşgul çalıyor hatasının nedenini öğrenmek istiyoruz.

Hat Meşgul Nedir?

Arama yaptığınız kişi bir başkası ile görüştüğünde veya sizden gelen aramayı reddettiğinde hat meşgul çağrısını alırsınız. Aradığınız kişinin telefon görüşmesi uzun sürdüğü takdirde hat meşgul çalmaya devam eder. En çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de aradığınız kişi sizi istemeden engellemiş olması. Aradığınız kişi CIA çağrı engelleme gibi benzeri uygulamaları kullanıyorsa bazen sizleri istem dışı engelleyebiliyor. Bu durumda aramalarınız hep meşgule düşer. Bu sorunu çözmek için uygulamanın engellemesini kaldırmak gerekmektedir.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Biri sizi aradığında eğer başka biriyle konuşuyorsanız karşıdaki kişiye direk meşgul çağrısı gider. Telefon meşgul olduğunda arayanı görmek istiyorsanız “Çağrı Bekletme” ayarını açmanız gerekmektedir. Çağrı bekletme servisini açtığınız takdirde sizi arayanı görebilecek ve beklet veya çağrıyı kabul et seçeneklerini seçebilirsiniz. Sizi arayan kişiye ise şuan başka biriyle görüşüyor uyarısı verilecek. Bu sayede hattım meşgul çalıyor sorununa çözüm bulmuş olacaksınız.

Çağrı Bekletme özelliğini açmak için *43# tuşlarına basıp arama butonuna basın. 

 

Hat neden meşgul çalar? Sorusuna bu yazımızda değindik aklınıza takılan soruları ve telefon meşgul olmadığı halde meşgul çalıyor hakkında bilgiler verdik.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.