Tüm Operatörlerde Sesli Mesaj Dinleme

Türkcell sesli mesaj dinleme, Türk Telekom, Vodafone, Bimcell ve PTTCell hatlarında sesli mesaj dinleme kodu ile alakalı bilgileri yazımızda paylaştık.

Sesli Mesaj Nasıl Dinlenir?

Telefona gelen sesli mesajları dinlemek için sesli mesaj özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Iphone sesli mesaj nasıl dinlenir? sorusunda ayarlar ise; hattın bağlı olduğu operatör aracılığı ile aktif edilebilmektedir. Sesli mesajları dinleme ücretsiz bir özelliktir ve silinen sesli mesajlar tekrar geri getirilememektedir. Sesli mesaj göndermek ise ücretlidir ve gönderen kişi kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir. Sesli mesajlar sadece belirli bir süre saklandıkları için 7 gün içerisinde dinlenmeleri gerekmektedir. Birçok operatör müşterilerinin başka bir telefon üzerinden de sesli mesajlarını dinleyebilmesine imkan tanımaktadır. Yurt dışındayken sesli mesajları dinlemek ücretli bir işlemdir. Bunun nedeni ise; yurt dışı bağlantılı aracı şirketlerin sesli mesajları iletmemesidir. Sesli mesaj almak istemeyenler ise; sesli mesaj engelleme hizmetinden yararlanarak bu özelliği kapatabilmektedirler.

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme

Turkcell sesli mesaj nasıl dinlenir?

Turkcell sesli mesaj dinlemek için kaçı arıyoruz? 7532 numarası ücret ödemeden arayabilir ve kodu girip gelen sesli mesajı dinleyebilirsiniz. Sesli mesajları dinleme, ücretsiz bir işlemdir. Ancak kendilerine sesli mesaj bırakılabilmesi için sesli mesaj alımını aktif etmeleri gerekmektedir. Gelen sesli mesajları dinledikten sonra mesajın hangi numaradan, hangi saatte, hangi tarihte mesaj bırakıldığını öğrenmek için 5’in tuşlanması gerekmektedir.

Türk Telekom Sesli Mesaj Dinleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom sesli mesaj dinleme için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir: Avea Sesli mesaj dinleme işlemi ücretsizdir ancak sesli mesaj bırakmak istediğinizde 0,79 kuruş ek ücret ödemeniz gerekmektedir.

 • Türk telekom sesli mesaj kodu olan 999 aranmalıdır.
 • Aranılan numaranın mesajlarını dinlemek isteyip istemediği sorulmaktadır ve 1 tuşlanmalıdır.
 • Ardından mesaj dinleme şifresinin girilmesi gerekmektedir. Daha önce bir şifre belirlemiş ise o şifre girilmelidir. Ancak belirlenmemiş ise; 4 haneli bir şifre belirlenerek 2 kere girişi yapılmalıdır.
 • Sonrasında telefon numarasına gelen sesli mesaj adeti, bu sesli mesajları bırakan kişilerin telefon numaraları, mesajların bırakıldığı tarihler ve mesajların içerikleri söylenmektedir.
 • Mesajlar sırası ile sesli olarak söylenmektedir ve bu esnada eğer mesaj tekrar  türk telekom sesli mesaj numarası istenir ise; 3 tuşlanmalıdır. Bir sonraki mesaja geçiş 1’i tuşlayarak ve sesli mesajı silmek de 4’ü tuşlayarak yapılabilmektedir.

Vodafone Sesli Mesaj Dinleme

 • Vodafone sesli mesaj dinlemek için 7542’nin aranması gerekmektedir.
 • Telesekreter mesaj kutusunun güvenliğini arttırmak isteyen Vodafonelular mesaj kutularına şifre de koyabilmektedirler. Sadece kendi telefonlarından değil, başka bir Vodafone hatlı telefondan da sesli mesajlarını dinleyebilmeleri mümkündür. Bunun için ise; 7542’den sonra telefon numaralarını tuşlayarak arama tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Sesli mesaj dinleme hizmetinden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak farklı bir operatörün telefonundan Vodafone hatlı numaranın sesli mesajlarının dinlenmesi istenir ise; bu durumda tarife üzerinden ücretlendirilmektedir.
 • Bu işlemin yapılabilmesi için ise; 05427542000’ın aranması ve sonrasında 10 haneli cep telefonu numarası ile sesli mesaj dinleme şifresinin tuşlanması gerekmektedir.

Vodafone sesli mesaj kutusunda maksimum 20 mesaj bulunabilmektedir. Mesajlar ise en fazla 1 dakika uzunluğunda olmaktadır. Dinlenmiş ve kaydedilmemiş olan sesli mesajlar, sesli mesaj kutusunda 3 güne kadar saklanmaktadır. Dinlenmemiş mesajlar ise 7 günün sonunda otomatik olarak silinmektedir.

Bimcell Sesli Mesaj Dinle

Bimcell sesli mesaj dinlemek için 888’nin aranması gerekmektedir. Sesli mesajları dinleme, ücretsiz bir işlemdir. Hattınız üzerinden sesli mesaj bırakmak isterseniz tarifeniz üzerinden ücretlendirme uygulanır.

PTTCell Sesli Mesaj Dinleme

PTTCELL sesli mesaj dinleme numara kodu 888 olarak belirlenmiştir. PTT Cell hat sahipleri sesli mesaj dinleme işlemini ücretsiz bir şekilde 888’i arayarak yapabilirsiniz.

Tüm hatlarda sesli mesaj dinlemenizi sağlayan numaraları ve kodları sizinle paylaştık gizli numaradan gelen sesli mesajları engellemek istiyorsanız telesekreter özelliğini devre dışı bırakmanız gerekmektedir. 7542 Telesekreter Nedir? Sesli mesaj nasıl dinlenir? Konularına değindik.

Bunları da beğenebilirsin
5 Yorumlar
 1. Tuğçe diyor

  Türkcell sesli mesaj dinleme kodu ücretsiz mi?

 2. Türkan diyor

  Türkcell hattım var sesli mesaj bırakamıyorum neden bu sorun olmuş olabilir?

 3. Bimcell diyor

  Telefona gelen sesli mesajları dinleme işlemi oldukça basitmiş.

 4. Melek diyor

  Türk telekom sesli mesaj dinleme için 999’u arıyoruz doğru mu?

  1. Bilgi Via diyor

   Evet 999’u aramanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.