Whatsapp Numara Değiştirme

Dünyanın en büyük mesajlaşma servisi olan WhatsApp he geçen gün büyümeye, gelişme, özelliklerini arttırmaya devam ediyor. Whatsapp numara değiştirince bildirim gider mi? Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana geliştirilen uygulama 7’den 70’e herkesin akıllı telefonunda bulunuyor. Bu yazımız içerisinde WhatsApp Numara Değiştirme hakkında sizlere merak ettiğiniz detayları sunmaya çalışacağız.

Yıllarca kullanmış olduğumuz numaraları bazen bir çırpıda değiştirmek zorunda kalabiliriz. Numara değişikliği yapmanın en büyük zorlukları tabii ki de yedeklerdir. Eski numara üzerine kayıtlı numara ve görüşmeler büyük bir sorun hale gelebilmektedir. WhatsApp bu durumun farkına varmış oldu ki numara değişikliği özelliğini aktif hale getirdi. Artık WhatsApp kullanıcıları numara değiştirmek durumunda kalmaları durumunda eski sohbetleri, gruplar, grup mesajları, arşivler yani kısaca tüm geçmişi yeni numaralarına aktarılır.

İlgini Çekebilir: Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma adlı yazımız ile programlar aracılığıyla whatsapp mesaj görme yöntemlerini anlattık.

WhatsApp numara değiştirince ne olur?

WhatsApp içerisindeki tüm görüşmeleriniz kayıt altında olur. Numaramı değiştirdim whatsapptan engellediğim kişi görür mü? Hattınızı değiştirmeniz durumunda hiçbir olumsuzluktan etkilenmez, sohbetinize kaldığınız yerden devam edersiniz. Özellikle grup sohbet kaydı fazla olan kişiler, numara değişimi sonrasında tüm gruplarda eski numaraları yerine yeni numaralarının listelendiğini görebilirler.

WhatsApp Hat Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp numara değiştirince ne olur?

WhatsApp Numara Değiştirme işlemini yapabilmeniz için cihazınızda aktif internet bağlantısı olması gerekmektedir. İnternet bağlantısı ile ilgili bir sorun yoksa;

 • Numara değişikliği yapmak için öncelikle SIM kartınızı mevcut akıllı cihazınıza yerleştirin.
 • Yeni hat üzerinden ilk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • WhatsApp bu aşamada farklı bir numaradan giriş algılayacağı için telefon doğrulama isteyecektir.
 • WhatsApp ayarlar bölümüne girip “Hesap” kısmını ziyaret edin. Burada WhatsApp ile ilgili ayarlar yapabileceğiniz birçok bölüm sizi karşılayacaktır. Gelen seçenekler içerisinden Numara değiştirme bölümüne girin. Numara değişikliği ekranında eski telefon numaranızı yazıp yenisini yazdıktan sonra işlem tamamlanmış olur.
 • Ayarlar bölümünde numara değişikliği yapan kişiler son doğrulama sonrasında WhatsApp’ı yeni numaraları üzerinden kullanabilirler.

WhatsApp Numaramı Değiştirince Eski Numaraya Ne Olur?

Numara değiştirme işlemi ile beraber eski numaranıza ait tüm veriler WhatsApp veri tabanından silinir. Numara değişikliği sırasında eski numara üzerine kayıtlı her şey yeni numaraya taşınmaktadır. Eski numaranıza mesaj atmak isteyen kişiler rehberlerini kontrol ettiklerinde artık o numaranın WhatsApp kullanmadıklarını göreceklerdir.

WhatsApp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi?

Whatsapp numara değişikliği yaptığınızda rehberinizde bulunan kişilere herhangi bir haber gitmez. Ancak; grup sohbetlerinde numara değişikliği yaptığınıza dair uyarı çıkar. Numara değişimi sırasında eski görüşmeleriniz kesinlikle silinmez.

Bu yazımız içerisinde WhatsApp Numara Değiştirme işleminden bahsetmeye çalıştık. Whatsapp numara değiştirme geri alma işlemleri uygulamak 1 dakika sürmektedir. Saniyeler içerisinde eski telefon numarasından yeni telefon numarasına geçiş yapmak mümkündür.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Tarık diyor

  Whatsapp kullanamıyordum yazıda anlatınlar sayesinde numaramı değiştim ve sorun ortadan kalktı.

 2. Zeliş diyor

  Sonunda whatsapp numaramı değiştirebildim. Eski numaramdakileri de taşıdım. Teşekkürler Bilgi Via 🙂

 3. Zülal diyor

  Çok kolay bir işlemmiş gözden kaçırdığım noktayı sayenizde farkettim teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.