Iphone Maksimum Sayıda Hesap Etkinleştirildi

iPhone kullanıcılardan son zamanda yaşamış olduğu “bu iphone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi” sorununu bu yazımız içerisinde ele almaya çalışacağız.

Bu sorun genel olarak ikinci el iPhone satışları sırasında ortaya çıkmaktadır. Sıfır iPhone sahipleri bu sorunu sanırım ömürleri boyunca hiç görmeyeceklerdir. Apple; iPhone cihazlar için belirli sınırlamalar getirmiş durumda. Örneğin bir kullanıcı bir iPhone cihazı üzerinden maksimum 5 adet iCloud hesabı oluşturabiliyor. Belirtilen sınırın üzerine çıkılması durumunda ise Apple ilgili cihaza erişim engeli koyarak iCloud hesapları kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor.

Bu sorundan kurtulmak isteyen, bu iphone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap hatası çözümü isteyen kişiler çareyi internet üzerinde aramaktadır. Aslında bu durumun bir sorun olmadığını bilmeniz gerekiyor. Apple, cihazlarının garanti altına almak ve kullanıcısını düşünmek adına bu tür bir güvenlik önlemi almış durumda.

Bu iPhone’da Maksimum Hesap Etkinleştirildi Sorunu Çözümü?

Bu iPhone’da Maksimum Sayıda Ücretsiz Hesap Etkinleştirildi  
Bu iPhone’da Maksimum Sayıda Ücretsiz Hesap Etkinleştirildi

Gelelim bu sorunun çözümüze;  İcloud’a giriş yaparken sorun yaşadığınız cihazdan daha önce açılmış, aktif olduğunu düşündüğünüz iCloud hesabı üzerinden giriş yapmayı deneyin.

Daha önce mevcut cihaz üzerinde açılan iCloud hesabının aktif olmama gibi bir durumu yoktur. Aynı zamanda bu hesap cihazın sahibine ait olduğunu doğrulayabilecek en önemli etkenlerden birisidir. Eğer elinizde bu tür bir hesap varsa cihaz üzerinde bulunan iCloud kilidini kaldırarak aktif kullanımının devam etmesini sağlayacaktır.

Konu özet geçecek olursak; iphone hata giriş yapılamıyor uyarısı aldığınıza yapacağınız ilk şey bu cihaz üzerinden oluşturulmuş bir iCloud hesabı ile telefona giriş yapmak olacaktır. Hesaba giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümünde “Apple Kimliği” kısmına tıklayarak iCloud hesabın aktif olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. Hesabın aktif olduğunu anlamak istiyorsanız 5GB saklama alanı kısmına bakınız. Bu bölüm açık ise hesabınızın da aktif olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde cihazınızın üzerinde bulunan erişim engelini de kaldırmış olursunuz. Bu işlemden sonra eski iCloud hesabından çıkarak yeni hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. “the maximum number of free accounts have been activated on this iphone ” sorununu çözmek aslında bu kadar kolaydır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.