Nude Ne Demek?

Nude Ne Demek?

 

Nude ne demek? sorusuna kısaca ‘çıplak’ diye cevap verilebilir. Sosyal medyada ‘nude atmak’ yani çıplak fotoğraf atma anlamı taşımaktadır.

 

Nude Fotoğraf Atmak Ne Demek?

Nude anlamı ‘çıplaklık’ durumunu ifade etmektedir. Nude fotoğraf atmak da kişinin üzerinde kıyafet olmadan kendi resmini çekip bunu sosyal medyaya yüklemesidir. Pek çok kişi karşı cinsten yeni tanıştığı bir insana Nude fotoğraf atmak gibi bir hataya düşebilmektedir.

Özellikle Instagram’da popüler olan bu kavram aslında ahlâkî bakımdan zaafiyet oluşturmakta ve bilhassa genç nesli olumsuz etkilemektedir.

Nude Foto Atmak Suç mudur?

Nude fotoğraf atma işlemi kişinin başına dert açabilir ve bu fotoğraflar ona karşı şantaj malzemesi olarak kullanılabilir. Böyle bir şeyle karşılaşmak istemeyenler Nude resim atma gibi bir işe kalkışmamalıdır. Ayrıca bu fotoğraflar cinsel içerikli sayfalarda yayınlanabilir.

Nude temalı fotoğraflar bazen vücudun tamamı kimi zaman da sadece bazı bölgeleri çıplak bir şekilde çekilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: ⚡ En İyi Telegram Grupları Kanalları [2021]

Fakat Nude foto akımı ile mahremiyetini sergilemek asla tasvip edilmeyen; üstelik ileride psikolojik, toplumsal ve hukuki sorunlara da yol açabilecek kötü bir davranıştır.

Nude adı altında bu akımın bir parçası olmaktan şiddetle uzak durulmalıdır. Reşit olan bireylerin birbirine karşılıklı rıza çerçevesinde bu tarz fotoğraflar atması yasal olarak suç teşkil etmese de kişi buna güvenerek bu yanlışa düşmemelidir. Karşı tarafın bu fotoğrafları silmemesi ve hatta yayması durumunda kişi zor duruma düşecektir.

 

Bilgi: Muhatabından sosyal medyada Nude foto istemek ise kişiyi hukuksal açıdan suçlu duruma düşürebilir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.