En İyi Görüşme (Arama) Kaydedici Uygulamalar

En iyi görüşme kaydetme uygulamaları en iyi olan ve en çok tercih edilen arama kaydetme uygulamaları: ACR, Recoder & Smart Apps, BlackBox, Call Recorder Automatic, Cube ACR olarak bilinirler. Arama kaydedici uygulamalar sahip oldukları farklı özellikleri ile telefon çağrılarını ve popüler sesli iletişim uygulamalarında yapılan görüşmeleri kaydetmeye imkan sunarlar. Her biri farklı çağrı kaydetme kapasitelerine sahiplerdir. Ortak özelliklerinden biri ise görüşmeleri yüksek ses kalitesinde kayıt altına alabilmeleridir. Her biri cihaz belleğinde farklı MB değerinde yer kaplarlar. Android ve IOS görüşme kaydetme uygulaması hakkında diğer detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Görüşme Kaydetme Suç mu?

Birinin ses kaydını almak suç mu? Kaydettiğiniz görüşmelerde karşı tarafın izni olmadığı takdirde ses kaydını alırsanız suç teşkil eder. Karşı tarafın onayı olmadan kayıt altına alınan görüşmeyi yayınladığınızda karşıdaki kişi izinsiz ses kaydı şikayet dilekçesi hazırladığı takdirde ceza alabilirsiniz.

Android İçin Arama Kaydetme Uygulamaları

Android telefonlarda ücretsiz arama kaydı yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları paylaştık. Android için En İyi Arama Kaydedici Uygulamalar listesi;

1 ACR Görüşme Kaydetme Uygulaması

ACR, ücretsiz şekilde çağrı kaydetme işlemi yapılabilmeye imkan sağlayan uygulamadır. En iyi arama kaydedici seçeneklerinden ACR, 10.000.000+ sayıda görüşmeyi kaydedebilmeye imkan sunar. 7,9 MB’lık boyutta tasarlanan uygulama, NLL tarafından geliştirilmiştir. ACR sayesinde hem gelen aramalar hem de giden aramalar süre sınırı olmaksızın kaydedilir. Diğer yandan aramaları farklı formatlarda kaydetmek mümkün hale gelir. Uygulamanın içinde yer alan Pro sürümünün ücretli şekilde kullanılması halinde ise görüşme kayıtlarını istenilen zaman başlatabilme ve görüşmeleri bulut depolama hizmetine kaydedebilme avantajları elde edilir. Uygulamanın şifreli koruma desteği bulunur.

2 Recorder & Smart Apps

En iyi 5 görüşme kaydetme uygulamaları arasından Recorder & Smart Apps arama kaydedici, gelen çağrıları yüksek ses kalitesinde kaydedebilmeye imkan sağlayan bir seçenektir. Bu uygulama ile çağrı kayıtları üzerine ek notlar alınabilmektedir. Uygulama sayesinde aramalar ücretsiz olarak kaydedilir ve ücretsiz olarak paylaşılır. Recorder- Smart Apps ile AMR, WAV, MP3 gibi birçok uzantı üzerinden arama kaydetmek mümkündür. Recorder Smart Apps, 10.000.000+ görüşmeyi kaydeder. Cihazlar üzerinde kapladığı alan ise 9,2 MB olarak bilinir.

3 BlackBox Çağrı Kaydedici

Ücretsiz arama kaydedici Blackbox, en iyiler arasında yer alan profesyonel bir uygulamadır. Uygulama içinde şifre koruması kullanılır. Uygulama aynı zamanda Google Drive entegrasyonuna sahiptir. 5.000.0004 değerde görüşmeyi kaydeder. Cryok SIA tarafından geliştirilmiştir. Cihazlar üzerinde 3,4 MB’lik yer kaplar. BlackBox telefon görüşmelerini yüksek kalitede kaydederken, yazılımı gereği Skype görüşmelerini kayıt altına almamaktadır.

4 Call Recorder Automatic

Call Recorder Arama Kaydedici Automatic, dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve telefon görüşmelerini kaliteli şekilde kaydeden uygulamadır. 10.000.000+ görüşmeyi kaydetme kapasitesine sahiptir. Smart Media tarafından geliştirilmiştir. Bir cihaz içinde kapsadığı alan ise 18 MB olarak bilinir. Telefonda bir kişi ile konuşulmaya başlandığı andan itibaren uygulama otomatik olarak kayda başlar. Kaydedilen tüm görüşmeler ise kullanıcı tarafından guruplara ayrılabilmektedir. Bilinmeyen numaraları gösteren, aynı zamanda görüşmeleri paylaşmaya imkan sunana Call Recorder, avantajlı şartları sunar.

5 Cube ACR – Arama Kaydı

Cube ACR, normal telefon görüşmelerini, WhatsApp, Skype, Facebook, Line ve Viber görüşmelerini kaydedebilmeye imkan sağlayan uygulamadır. Popüler sesli iletişim uygulamalarındaki görüşmeleri kaydeden Cube ACR, 10.000.000+ görüşme kaydetme kapasitesine sahiptir. Cihazlar üzerinde 7,9 MB’lik alanı kaplar. Catalina Group tarafından geliştirilmiştir. Ücretsiz arama kaydedici uygulamaları arasından Cube ACR’de ses kaydının kalitesi ise yüksek düzeydedir.


Iphone İçin Arama Kaydetme Uygulamaları

İos işletim sistemi kullanan iphone cihazlarda arama kaydı yapabilmeniz için yardımcı olan uygulamaları sizinle paylaştık. Android’e göre daha az uygulama bulunmaktadır ancak arama kayıt işlemini sorunsuz yapmaktadırlar.

6 TapeCall – Arama Kaydedici

İphone cihazlar için tasarlanmış en iyi arama kaydedicilerden biri olan TapeCall’ı deneyebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde Apple Store’dan indirebilirsiniz. Ses kayıtlarını ister sanal ortamda ister cihazınızda saklayabilirsiniz.

7 Call Recording

Diğer arama kaydedicilerin yaptıkları haricinde görüşmelerinizi talebiniz doğrultusunda yazılı olarak sizlere sunuyor. Normalde ücretlidir ancak aylık 20 dakika iphone ücretsiz arama kaydı yapabilirsiniz. Sonrasında memnun kalırsanız ücretli versiyonunu satın alabilirsiniz.

8 Call Recorder

Iphone cihazlarda en çok indirilen çağrı kaydedici uygulamalardan bir tanesi olan Call Recorder’ı tavsiye ediyoruz. Telefonunuzda bulunan konferans özelliğini kullanarak gelen ve giden aramaları kayıt altına alıyor. Ücretsiz deneme versiyonunu kullanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

Görüşme kaydedici uygulamaların Android ve İphone için olan sürümlerini alt başlık halinde paylaştık size uygun olanı görüşme kayıt etme uygulamasını tercih edebilirsiniz. Kullanıp beğendiğiniz uygulamaları yorum alanından paylaşarak ziyaretçilerimizin fikir edinmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Melike diyor

    Arama kaydedici uygulama arıyordum sayenizde buldum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.