Instagram Hesap Kurtarma Yolları

Bu yazımız içerisinde sizlere Instagram Hesap Kurtarma Yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Herhangi bir nedenden ötürü Instagram hesabınıza giremiyor olabilirsiniz. Çalınmış ya da şifresini unutmuş olduğunuz Instagram hesaplarını oldukça kolay bir şekilde geri alabilmeniz mümkündür. Rehber niteliği olacak bu yazıda sizlere hesabınızı geri alabilecek tüm yöntemler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram hesabım çalındı, Instagram hesabıma giriş yapamıyorum, çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır gibi sorularınız varsa bunların yanıtları aşağıda yer alacaktır.

Instagram Hesabı Kurtarma

Ülkemizde 7’den 70’e herkesin en az 1 hesabının bulunduğu Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. Piyasa ilk sürüldüğünde basit bir fotoğraf paylaşım uygulamasıydı. Facebook tarafından satın alınmasıyla beraber sürekli geliştirilen Instagram günümüzde devasa bir sosyal platform haline geldi. Birçok kişi fotoğraf paylaşmaktan ziyade boş vakitlerini değerlendirmek, eğlenceli zaman geçirmek için Instagram’a girmektedir. Bu gibi durumlarda Instagram hesabını kaybeden kişiler ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Instagram, hesap çalınma gibi durumlarına karşın elbette önlemini almış bir platformdur. Hesabınıza giremiyor ya da çalındığından emin iseniz birkaç adım sonrasında hesabınıza erişim tekrardan sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesabını Şifre ile Kurtarma

Instagram Hesap Kurtarma Yolları
Instagram Hesap Kurtarma Yolları

Instagram hesabı nasıl çalınmış, şifresini unutmuş ya da kaybetmiş olabilirsiniz. Eğer hesabınızın mail adresini hatırlıyorsanız geri alabilmeniz mümkündür. Instagram’a giriş ekranında yer alan “Şifremi Unuttum” kısmını kullanarak e-posta adresinize gelecek şifre sıfırlama bağlantısı üzerinden kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifre ile hesabınıza girebilir, kaldığınız yerden Instagram kullanımına devam edebilirsiniz. Şifremi unuttum kısmı üzerinden yeni şifre alma işlemi aynı zamanda cep telefonu numarası üzerinden de yapılabilmektedir. Hesabınızda kayıtlı olan cep telefonu numarası üzerinden şifre sıfırlaması yapabilirsiniz.

Instagram Destek Forumu İle Hesap Kurtarma

Çalınan Instagram hesabı geri alma formu Konusunda oldukça başarılı olan Instagram Destek Forumu burada da sizlere yardımcı olacaktır. Şifremi Unuttum bölümü üzerinden yeni bir şifre edinemeyen kişiler destek forumu ile hesaplarına yeniden erişebilirler. Instagram Destek Forumuna ulaşmak için; Instagram hesabınızı aktif olarak kullandığınız akıllı telefon üzerinden hesabınıza girmek isteyip hata almanız durumunda Şifremi Unuttum hemen altında “Instagram Destek Forumunu Kullanın” tarzında bir soru sorulacaktır. Foruma girdiğinizde kişisel bilgileriniz başta olmak üzere iletişim ve diğer önemli bilgiler sizlerden talep edilecektir. Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda Instagram tarafından 30 dk içerisinde şifre sıfırlama maili alacaksınız. Bu yöntem ile de şifre sıfırlayabilmek mümkündür.

Fotoğraflı Kanıt İle Hesap Kurtarma

Instagram silinen hesabı geri alma içerisindeki son önerimiz ise fotoğraflı kanıt yöntemidir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz Instagram destek forumu bazı durumlarda hesapların açılışını gerçekleştirmez. Kimlik onayı yapılmadığından dolayı hesapları kapalı halde tutan Instagram, fotoğraflı Kanıt yöntemi ile hesapları yeniden aktif hale getirebilmektedir. Instagram Destek Ekibi görüşmeleriniz sırasında bireysel hesabınız için bir kağıdın üzerine adınıza, soyadınız, Instagram kullanıcı adınızı yazdıktan sonra yüzünüz net görülecek şekilde elinizde kimliğiniz ile beraber selfie fotoğraf çekinmeniz gerekmektedir. Eğer ulaşamadığınız hesap İşletme hesabı ise kağıt üzerine vergi levhası bilgilerini yazıp işletme sahibinin elinde kimliği ile beraber fotoğraf çektirmesi gerekiyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 yöntemi uygulayan kişiler Instagram hesaplarına yeniden ulaşabilirler. Eğer üç yöntem de işe yaramıyor ise hesabınızın mail adresi ile beraber çalındığını düşünebilirsiniz. E-Posta adresiniz çalındıysa hesabınızı kolay kolay geri alabilmeniz mümkün değildir.

Instagram kurtarma kodu almak için tam e-posta adresiniz veya cep telefonu numaranızı şifremi unuttum alanına yazmalısınız. Kodu aldığınızda, size yalnızca bir cihazda geçerli olan ve başka bir hesaptaki hesabınıza erişmesini otomatik olarak engelleyen sekiz basamaklı bir kod gönderilecektir. Bu kod ile hesabınızı geri alabilir ve sonrasında 2 adımlı doğrulamayı açabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.