Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Instagram hikayelerine müzik eklemek için İnstagram profil sayfasında yer alan ‘’hikayeler’’ sekmesine giriş yapılmalı, hikaye içine telefon galerisinden tercih edilen bir video veya fotoğraf aktarılmalı ve daha sonra sayfa yukarı doğru kaydırılarak, ekrana gelen ‘’müzik’’ başlıklı simgeye tıklanmalıdır. İşlem ile ekrana gelen arama çubuğu üzerine hikayeye eklenmek istenilen şarkının ismi yazılıp, onay verilir. Bu adımlar ile son olarak ‘’paylaş’’ kutucuğuna tıklandığında Instagram hikayeleri seçilen şarkı ile yayınlanır. İsterseniz şarkıların sözlerini de aynı ayna gösterebilirsiniz. Müziğin süresini ayarlayabilirsiniz bu sayede hikayeleriniz daha güzel bir hal alır.

Instagram müzik ekleme özelliği yok veya kullanamıyorsanız uygulamayı son sürüme güncellemeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Gizli Profilleri Görüntüleme [2021] yollarını yazımızda anlattık en güncel ve güvenli profile bakma yollarını paylaştık.

Instagram Hikaye Tasarımı Nedir?

Instagram hikaye tasarımı, bir hikaye paylaşımında kullanılan video veya fotoğraf üzerine eklenen imajlar ile oluşturulan kompozisyonu ifade eder. Instagram hikayeleri için tasarım oluştururken ilk olarak akıllı cihazın galeri bölümüne girilip hikayede paylaşılacak bir görsel seçilir. Bu görselin sağ üstünde yer alan üç nokta işaretine tıklanıp, gelen sekmelerden ‘’ınstagram hikayede paylaş’’ seçeneğine tıklanır. Bu şekilde hikayenin taslağı telefon ekranında görüntülenir. Hikaye taslak sayfasının tam üzerindeki çark şekilli ayarlar sekmesine tıklandığında ise birden fazla emoji, hareketli gif ve renkli yazı seçenekleri görüntülenir. Bunlardan tercih edilen üzerine tıklanarak, imajlar hikaye fotoğrafı üzerinde farklı alanlara yerleştirilir. Tasarım tam anlamı ile tamamlandığında ve görselde istenilen eğlenceli görünüm yakalandığında ‘’paylaş’’ butonuna basılır.

Instagram Hikaye İzleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hikayesi izlemek için kişi kendi Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra profil bölümünden, arkadaş paylaşımlarının görüntülendiği ana sayfaya geçiş yapmalı, ana sayfanın en üstünde yer alan oval figürlü hikaye bildirimleri üzerine tıklamalıdır. Kullanıcı profil fotoğraflarının yer aldığı her bir baloncuğa tıklama işlemi ardından o profilin paylaşmış olduğu hikayeler görüntülenir.

Instagram’da yer alan tüm kullanıcıların hikayelerini görüntülemek ve en popüler hikayeleri izlemek için ise ana sayfanın üzerindeki büyüteç sembolüne tıklanarak, keşfet sayfasına geçilmelidir. Keşfet sayfasının en üst bölümünde yer alan genel kullanıcıların hikaye baloncuklarına tıklanarak, takip listesinde yer alamayan kişilere ait Instagram hikayeleri de görüntülenir.

Instagram Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayesini silmek için paylaşılan ama beğenilmeyen hikayeye, profil sayfasının sağ üstünde yer alan ‘’hikayen ‘’ sekmesi altındaki hikaye baloncuğu üzerine tıklanır. İşlem ile hikaye fotoğrafı veya videosu içine giriş sağlanır. Bu sayfanın sağ üstünde yer alan üç nokta sembolüne tıklanıp, görüntülenen liste üzerinden ‘’sil’’ komutuna tıklanır. Bu adımlar ile yanlışlıkla paylaşılan ve kaldırılmak istenilen hikaye kalıcı şekilde silinir.

Instagram Hikaye Önerileri Neler?

Instagram hikaye tavsiyeleri arasında gezi rehberi tadında olan ve doğa manzaralarına yer veren video içerikler bulunur. Plates ve spor videoları dikkat çeken diğer hikaye paylaşımlarıdır.  Aynı zamanda belirli el yapımı ürünlerin nasıl meydana getirildiğini anlatan hızlandırılmış videolar, hikaye önerileri arasında yer alırlar. Instagram hikayeleri içinde fotoğraf görseli kullanılıyor ise imajlar ile süslenmiş ve günlük aktiviteleri, eğlenceli anları, arkadaşlar ile paylaşılan keyifli yemekleri yansıtan hikaye çeşitlerinin paylaşılması önerilir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.