Cs Go Kaç GB? Bilgisayarım CS Go Kaldırır Mı?

Cs Go Kaç GB? 

Cs Go, 16 GB’lık bir alan kaplamaktadır. Cs Go oynamak isteyen ve bilgisayarının kaldırıp kaldırmayacağını merak edenlerin ise; bilgisayarlarının işletim sistemlerine göre minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bakmaları gerekmektedir. Cs Go bir FPS oyunu olduğu için hem kullanılan internete hem de bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Oyun kendi kendine FPS’ye müdahale edemediği için bu tarz sıkıntılar kullanıcı kaynaklı olmaktadır. 50 mbit hız ile oyunun 45 dakikalık bir sürede indirilebilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca oyunun 1 saat oynanması sonucunda harcanmış olan internet miktarı da 120 MB olmaktadır.

Cs Go İçin Kaç GB’lık Bir Alan Gereklidir?

Cs Go için gerekli alan, en az 16 GB olmaktadır. Bilgisayarda 16 GB alan bulunmadan indirme işlemini başlatmaya çalışanlar hata almaktadırlar. Oyunu rahatlıkla kurabilmek ve oynarken sıkıntı yaşamamak için en az 21 GB’lık bir boş alanın ayrılması tavsiye edilmektedir.

Bilgisayarım Cs Go Kaldırır mı?

Cs Go ücretsiz versiyonunu indirmek için buradaki bağlantıya tıklayabilir ve cs go steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ücretli versiyonu ise 77.5 TL fiyat ile satılmaktadır. Cs Go oyununu indirmeden önce oyuncuların merak ettiği bilgisayarım oyunu kaldırır mı? Kaldırırsa kaç fps alır? Gibi sorulara tüm işletim sistemlerini kapsayan bir cevap verdik. Orta seviye bilgisayarlarda 30-60 FPS aralığında oyunu oynayabilirsiniz. Bu da normal bir oyuncu için oldukça yeterli olur. Bilgisayarınızın özelliğini yorum alanından belirtip bizden destek alabilirsiniz. Cs Go kaldırıp kaldırmayacağını size kısa süre içerisinde söyleyebiliriz.

Cs Go İçin Windows Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Cs Go Windows sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

 • İşletim sistemi olarak Windows 7/Vista/XP ve Windows 10 ile uyumludur.
 • İşlemcinin en az Intel Core 2 Duo E6600 ya da AMD Phenom X3 8750 ve fazlası olması gerekmektedir.
 • Bellek için 2 GB RAM gereklidir.
 • Ekran kartı 256 MB ve fazlası olmalıdır. Tavsiye edilen 2 GB
 • DirectX sürüm 9.0c olmaktadır.
 • Depolama için en az 16 GB kullanılabilir alan gereklidir.

Mac OS X’te Cs Go İçin Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Cs Go Mac OS X sistem gereksinimleri aşağıda verilmiştir:

 • İşletim sisteminin en az Mac OS X 10.11 olması gerekmektedir.
 • Intel Core Duo Processor işlemci ve üzeri için uygundur.
 • Bellek için 2 GB RAM istenmektedir.
 • ATI Radeon HD 2.400 ve üzeri ya da NVidia 8600M ekran kartı istenmektedir.
 • Cs Go için 15 GB depolama alanı istenmektedir.

Cs Go İndirebilmek İçin Linux Minimum Sistem Gereksinimleri Ne Kadardır?

Cs Go Linux sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi olarak Ubuntu 12.04 ve üzeri gereklidir.
 • Intel Dual Core 64 bit ve AMD 2.8 GHz işlemci ile indirilebilmektedir.
 • 4 GB RAM bellek gerekmektedir.
 • NVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600, OpenGL 2.1 ekran kartı için minimum gereksinimlerdir.
 • OpenAL Compatible Sound Card, ses kartı için minimum sistem gereksinimidir.
 • 15 GB kullanılabilir alan olması durumunda indirilebilmektedir.

Cs Go İçin Yetersiz Sistem Gereksinimi Nasıl Sorunları Ortaya Çıkartır?

Cs Go yetersiz sistem gereksinimi problemi yaşanması; Cs Go gibi milyonlarca oyuncunun online olarak oynadığı bir oyunda, oyun zevkini en aza indirmektedir. Oyuncuların online olarak birbirleriyle yarıştıkları bir oyundur ve amatör ya da profesyonel birçok oyuncusu bulunmaktadır. Bu sebeple FPS ve ping, oyunu kaybetmemek için oldukça etkili olmaktadır. Eğer FPS ve ping problemi yaşanıyor ise; bu büyük ihtimalle sistem gereksinimlerinin yetersiz olmasından kaynaklanıyordur. Bu noktada ping ve FPS kavramlarının anlamlarının bilinmesi gerekmektedir. FPS’in açılımı Frame Per Second olmaktadır ve oyun esnasında saniye başına gösterilen kare sayısının yetersizliği FPS problemine yol almaktadır. FPS problemleri, internet bağlantısı ile alakalı değillerdir. Ping ise veri paketinin sunucuya iletilmesi esnasında geçen süredir ve bu sürenin artması lag isimli gecikmelerin olmasına neden olmaktadır.

Sistem gereksinimleri karşılanıyor olsa dahi; virüs, bozuk parça, sertifikasız güç kaynaklarının kullanımından kaynaklı ani kapanmalar gibi problemler de Cs Go oynarken kullanıcıya güçlük çıkartmaktadır.

100%
Evet

Bilgisayarım Cs Go Kaldırır mı?

Windows bilgisayarlarda cs go oyununu oynamak için gerekli olan minimum sistem özelliklerini aşağıda karşılaştırmalı olarak paylaştık. En az bu özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa düşük ayarlarda Cs Go oynayabilirsiniz. Cs:GO FPS yükseltme işlemi için ilgili yazımıza bakmanızı öneriyoruz.

 • Oynanış

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.