Lol Düşme Kalkanı Sonlanıyor

Lol oyuncularının son zamanlarda karşılaştığı uyarı olan Lol Düşme Kalkanı Sonlanıyor nedir ve neden karşınıza çıkıyor bunun için bir yazı hazırladık.

En iyi online strateji oyunlarından biri olan Legaue of Legends dünya çapında en çok oyuncu sayısına sahip oyundur. Lol yapımcılarının oyun içi rekabeti arttırabilmek ve oyuncu kitlesini koruyabilmek için yapmış olduğu derece sistemi oyunculara daha adaletli bir ortam sunuyor.

Lol Düşme Kalkanı Sonlanıyor Nedir?

Lol yapımcılarının oyun içi rekabet sürekli kılabilmek üzere hazırlamış olduğu bir sistemdir. Düşme kalkanı yeni bir lige yükseldiğinizde devreye girmektedir. Lig yükseldikten sonra eğer uzun bir zaman dereceli maçlara girmezseniz düşme kalkanı uyarısı karşınıza çıkar. Bu sebeple yükseldiğiniz ligde kalabilmek adına dereceli maçlara girmeniz gerekmektedir. Eğer lig puanınızı koruyamazsanız rank düşüşü yaşarsınız.

Düşme kalkanı kırmızı uyarı ile karşılaştığınızda Lig puanı kazanmanız gerektiğini bildirmektedir aksi taktirde rank düşüşü olacaktır.

Düşme kalkanı oyuncular için oldukça önemli bir kavramdır bu özellik sayesinde yeni yükseldiğiniz ligde puan kaybı yaşarsanız kalkan sizi korumaktadır. LP yani lig puanı kaybı çok fazla yaparsanız son uyarıyla birlikte seviyeniz düşecektir. Eğer ligde kalmayı veya yükselmeyi önemsiyorsanız oyuna uzun süre ara vermemelisiniz.

Düşme kalkanının bir farklı amacı da oyun içi yasak olan hesap satışını azaltmaktır. Bir çok profesyonel oyuncu bu nedenle ban cezası aldı.

Kaç Saat Lol Oynadım Öğrenme

Lol oyununda dereceli maçlarda ne kadar vakit geçirdiğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Öncelikle Lol oyununu açın,
 2. Oyun içerisinden profil sekmesine tıklayın,
 3. Açılan sekmede “İstatistikler” alanına tıklayın,
 4. Karşınıza açılan tablonun sol alt tarafında sezon içerisinde oynamış olduğunuz dereceli maçların süresini öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Lol Kaç Gb? 2024 yılı güncel oyun boyutu bilgisi paylaşıldı merak edenler bakabilir.

Bu yazımız içerisinde Lol Düşme Kalkanı ne demek konusuna değindik aklınıza takılan kısımları yorum alanından sorabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Yusuf kaya diyor

  Bana özek hesap verir misin pleaseeee

 2. Yunus Emre diyor

  bana özel hesap verirmisiniz

 3. Miracam5927 diyor

  Çok güzel birşeymiş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.