E-Posta Nasıl Açılır?

Bu yazımız içerisinde E-Posta Nasıl Açılır? Hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Günümüzde artık birçok kişi sabah uyandığında ilk olarak e-postalarını kontrol ediyor. Geçmişi sosyal medyalardan eski olan E-Posta servisleri hak ettiği değerleri son zamanlarda görmeye başlamışlardır. Eğer hala bir mail adresin yoksa nasıl açabileceğini bu yazımız içerisinde öğreneceksin.

E-posta Nedir?

E-Posta Nedir?
E-Posta Nedir?

Elektronik Posta açılımına sahip olan E-Posta iki kişi ya da gruplar arasındaki mail hesabı ile iletişimi sağlayan dijital gönderi sistemidir. İnternet olmadan önce hazırladığımız bir mektubu posta yolu ile başkasına göndermemiz günleri hatta haftaları bulabiliyordu. Günümüzde E-Posta içerisinde saniyeler içerisinde yüzlerce kişiye posta göndermek mümkündür.

Herhangi bir kişi ya da kuruma elektronik posta gönderebilmek için E-Posta hesabına sahip olmanız gerekiyor. Sahip olduğunuz E-Posta hesabı üzerinden sizlere gönderilen elektronik postaları saklayabilir, içerisinde bulunan dosya, medya ve resimleri istediğiniz zaman cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Ücretsiz E-posta Nasıl Açılır?

Bedava E Posta Hesapları Konusuna tekrardan dönecek olursak; Günümüzde ücretsiz olarak e-posta servisi sunan birçok yer bulunmaktadır. Her biri üzerinden nasıl hesap açabileceğinizi ayrıntılı olarak listelemek istiyoruz.

Gmail

Gmail
Gmail

Google tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen Gmail hesap açma dünya üzerinde 1 milyar aktif kullanıcıya sahiptir. En çok tercih edilen bu e-posta servisinde hesap açmak oldukça basittir. Google tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan Gmail internet bağlantısı bulunan tüm cihazlardan kontrol edilebilmektedir. gmail.com yer alan bağlantıya tıkladığınızda ücretsiz gmail açabileceğiniz sayfa sizleri karşılayacaktır. Ad, soyad, kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri yazdıktan sonra e-posta adresiniz sizlere özel olacak şekilde oluşturulacaktır.

İlgini Çekebilir: Gmail Şifremi Unuttum iOS ve Android Şifre Kurtarma

Outlook

Outlook
Outlook

Micrsoft’un mail servisi olan Outlook dünya üzerinde en çok kullanılan ikinci mail servisidir. Oldukça kolay ve anlaşılabilir bir ara yüze sahip olan Outlook üzerinden kendinize bir e-posta oluşturabilirsiniz. live.com yer alan bağlantıya tıkladığınızda ücretsiz e-posta açabileceğiniz bölüm sizleri karşılayacaktır. Aynı Gmail’de olduğu gibi sizlerde kullanıcı adı, şifre, ad ve soyad gibi bilgiler girmeniz istenecektir.

Yahoo Mail

Yahoo Mail
Yahoo Mail

Yahoo 1994 yılında piyasaya girmiş olup sektörün en eski isimlerinden birisidir. En güvenilir spam mail engelleme sisteminin burada olduğunu düşünürsek Yahoo’nun da kullanılabilir bir mail servisi olduğunu düşünebilirsiniz. yahoo.com yer alan bağlantıya tıkladığınızda Yahoo Mail kaydolma sayfasına ulaşacaksınız. Kayıt işlemi sırasında sizlerden ad, soyad, mail için kullanıcı adı, telefon, cinsiyet gibi bilgiler talep edilecektir.

Yandex Mail

Yandex Mail
Yandex Mail

Google’a rakip olarak Ruslar tarafından piyasaya sürülen Yandex, mail konusunda bir anda en popüler araçlar içerisinde kendisine yer buldu. E-Posta Nasıl Açılır? Diye araştırma yapan kişiler, Yandex üzerinden birkaç dakika içerisinde kendilerine e-posta açabilirler. yandex.com yer alan bağlantıyı ziyaret ettiğinizde sizleri Yandex Mail Kayıt Ol sayfası karşılayacaktır. Sizlerden istenilen bilgileri forma yazmanız durumunda e-posta hesabınız aktif hale gelecektir.

GMX

GMX
GMX

Ücretsiz E-Posta Servisleri içerisinde ön plana çıkan GMX en az Gmail kadar popülerdir. Dışarıdan baktığınızda basit bir ara yüze sahip olduğunu düşürsünüz. Oysa; GMX’in sahip olduğu özelliklerin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Google bulut servislerinin hemen hemen hepsine sahip olan GMX, Gmail’in tahtını bazı ülkelerde indirmiş durumda. gmx.com yer alan adres üzerinden oldukça kolay ve hızlı bir şekilde GMX e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. GMX ile ilgili bir bilgi daha vermek istiyoruz. Bu mail servisinin Türkçe dil desteği bulunmuyor.

E-Posta hesabı açma konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Kurumsal firma ve işletmeler elbette kendilerine özel servisler üzerinden e-posta açabiliyor. E-Posta sahibi olmak günümüzde en basit bir iş başvurusunda bile önemlidir. Bu nedenle size en uygun servis üzerinden e-posta oluşturmanızı öneririz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.