En İyi Proxy Siteleri

Ücretsiz Proxy Siteleri

Proxy almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri, proxy nedir ve en iyi proxy sitelerini yazımızda paylaştık.

En İyi Proxy Siteleri

Bu yazımız içerisinde sizlere En İyi Proxy Siteleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bedava Proxy ile; internette dolaşım yaparken kimliğinizi gizleyen özel bir sistemdir. Proxy kullanan bir internet kullanıcının öncelikle IP adresi gizlenir. Akabinde Proxy sisteminin özelliklerine bağlı olarak ekstre özellikler sağlanır.

Proxy kullanımının temel mantıklarından birisi de internet trafiğiniz tamamen farklı adres ve sunuculara yönlendirilmesidir. Bu sayede işlemler daha güvenilir ve anonim bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Proxy sistemi ile ilgili ayrıntılar;

Proxy Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Proxy sistemleri kullanmanın oldukça avantajlı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Proxy kullanmanın avantajı olduğu kadar dezavantajı da bulunmaktadır. Bu sistemlerin en büyük dezavantajı internet erişimizi düşük hızlar üzerinden sunmalarıdır. Bu nedenle Proxy alımını güvenilir şirketlerden almanızı öneririz. Bu konuda profesyonel hale gelmiş işletmeler hız ve güvenlik konusunda asla üzmezler. Ücretli olarak satın alınan Proxy servislerinde yüksek hızlar sunulmaktadır.

Proxy ile VPN Aynı mı?

Proxy ile VPN aslında aynı şeyler değildir. Proxy sadece aktif olduğu tarayıcı üzerinden yapılan gezinmeler sırasında kullanıcı kimliğini gizler. VPN ise bütünü ile bir programdır. Kurulduğu zaman bütün bilgisayar üzerinde erişim elde ederek trafiği kontrol eder. Asıl konumuz olan En İyi Proxy Siteleri konusuna dönecek olursak;

Bedava Proxy Siteleri 2022

Hidester

Hidester
Hidester

Hidester, şu an için piyasalar içerisinde bulunan en güvenilir ücretsiz Proxy sitesidir. Ücretsiz olarak sunulan servisler arasında sadece Avrupa ve ABD sunucusu bulunmaktadır. İstediğiniz sunucuyu kullanabilmek için ücretli üyelik almanız gerekmektedir. Hidester aynı zamanda bilgisayarınıza zarar verebilecek kötü yazılımları engelleyebilecek özel bir SSL sistemine sahiptir.

Hidester ile aynı zamanda işletim sisteminizi de gizleyebilirsiniz. örneğin Windows 10 kullanıyorsanız karşıdaki kişiler sizi Linux ya da MacOS kullanıyor gibi görebilir. Ücretli sürümü kullandığınızda oldukça hızlı bir servis sizleri karşılayacaktır.

Hide.me

Hide.me
Hide.me

Bedava Poxy Siteleri içerisinde yer alan Hide.me dünya genelinde büyük bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Ücretsiz olan sunulan Proxy sunucuları Amerika, Almanya ve Hollanda sunucuları için geçerlidir. Kullanımı tamamen ücretsiz olsa da ücretli versiyonununda bulunduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

ProxySite

ProxySite
ProxySite

Web Proxy kategorisi içerisinde yer alan proxysite, ücretsiz olarak faaliyet göstermesinden dolayı listemiz içerisinde yer almaktadır. ABD ve Avrupa sunucusunun kullanımı tamamen ücretsiz olan proxysite, başta çerezler olmak üzere komu dosyaları ve nesnelerinizin kontrol altında olmasını sağlar.

Kproxy

Kproxy
Kproxy

Ücretsiz Proxy Siteleri içerisinde yer alan Kproxy dünya genelinde 2 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu platformun tercih edilmesinin bir nedeni var. Örneğin internet erişiminiz sırasında kullanmış olduğunuz. Proxy sunucusu yanıt vermemeye başladı. O an Kproxy’nin 10’dan farklı sunucundan herhangi birisine geçerek internet erişimini devam ettirebilirsiniz.

Whoer.net

Whoer.net
Whoer.net

En İyi Proxy Siteleri içerisinde yer alan Whoer kullanıcılarına anonim bir kullanım ortamı sunmaktadır. Sistem size otomatik bir sunucu sağlayabilir. Ancak; liste içerisinden sizler de kendinize en uygun sunucuya geçiş yapabilirsiniz. Whoer içerisinde Amsterdam, Paris, Saint-Petersburg, Moskova, Stockholm, Los Angales ve Londra sunucusu bulunmaktadır.

MegaProxy

MegaProxy
MegaProxy

Bedava Proxy Siteleri listemizin son sırasında MegaProxy yer almaktadır. Anonim Proxy hizmeti sunan bu platform kendisini oldukça iyi bir şekilde geliştirmiş durumda. Bu Proxy’yi kullanan kişiler reklam engelleme, çerez yönetimi, OS gizleme ya da değiştirme gibi sayısız özelliklere sahip olabilirler. Bu proxy’nin çok ama çok büyük bir dezavantajı bulunmaktadır. MegaProxy sunucularını kullanırken 200 KB’dan daha büyük dosyaları indiremez, herhangi bir yere yükleyemezsiniz.

En İyi Proxy Siteleri konusunda çok faydalı bilgiler verdiğimizi düşünüyoruz. Ücretsiz proxy olarak sunulan servislerin internet hızları düşüktür. Bu nedenle ücretli Proxy’ler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.