Superonline Şifre Değiştirme – Modem Arayüzüne Giriş

Superonline modem şifresi nedir? Superonline modem sıfırlama işlemi ve şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Superonline Şifre Değiştirme

Bu yazımız içerisinde son zamanların en çok merak edilen konularından birisi olan Superonline Şifre Değiştirme hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Herhangi bir altyapıya gereksinim duymadan çalışan Superonline internet konusunda en büyük çalışmalardan birisi olarak gösteriliyor. Süperonline üzerinden internet hizmeti alıp kullanmaya başlayan kişiler modellerinin kendilerine özel şifreye sahip olmasını istiyorlar. Normalde modem arayüzü şifresi random yani rastgele şifre ile gelmektedirler. Şifrelerin güvenliğinden emin olamayan ya da sürekli hatırlaya bileceği bir şifre koymak isteyen kişiler şifre değişimin nasıl yapıldığını merak ediyor.

Superonline modem wi-fi şifre değiştirme işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Eliniz alıştığında birkaç dakika içerisinde şifre değişimini kendiniz otomatik yapacaksınız. Telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden internet erişiminiz varsa modem şifresini oldukça kolay bir şekilde değiştirebileceksiniz.

Superonline Modem Nasıl Sıfırlanır?

İnternet şifrenizi değiştirmek için öncelikle modem arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Modemler varsayılan arayüz şifreleri ile kullanıcılara sunulur. Ancak kullanıcılar kurulum esnasında modem arayüzü şifresini değiştirebiliyor ve unutabiliyor. Modem şifresini unutan kullanıcılar ise modemin nasıl sıfırlanacağını merak ediyor. Superonline modem sıfırlama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattık;

 • Öncelikle ince tel iğne gibi materyale ihtiyacınız bulunmaktadır.
 • Modemin arkasında bulunan “Reset” boşluğuna bu iğne ile 1 ışık yanık bir şekilde kalana kadar basmanız gerekmektedir.
 • Eğer modem sıfırlama işleminiz başarılı olduysa internet kullanıcı adınız ve şifreniz değişmiş olacaktır.
 • Superonline varsayılan internet şifreniz modemin alt tarafında yazmaktadır. Bu şifre ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Superonline Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 • Superonline modem wifi şifre değiştirme işlemi için belirli yönergeleri takip etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce şifre değiştirme işlemi yapacak olan cihazın internet bağlantısı olması gerekiyor. Akabinde uygulanacak işlemler ise;  Superonline şifre değiştirme linki için öncelikle tarayıcı arama bölümüne 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın. Bu işlem sonrasında sizlere aşağıda belirteceğimiz ekran karşılayacaktır.

  turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Yukarıda eklediğimiz resimden de görebileceğiniz üzere sizleri Superonline modem ile ilgili ayarlar yapabileceğiniz admin paneli karşılayacaktır. Bu sayfaya ilk kez giriyorsunuz kullanıcı adı bölümüne “admin” şifre bölümüne ise “superonline” yazarak oturum açabilirsiniz.
 • Oturum açma işleminden sonra sizleri ön bir uyarı penceresi sunulacaktır. “Uyarı şu anda varsayılan giriş şifresini kullanıyorsunuz. Güvenliğiniz açısından şifrenizi değiştirmenizi öneririz.” şeklindeki uyarıyı “Değiştirmeden Geçiniz” yanıtını işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçiş yapınız.

Açılan sayfada üst menüler göreceksiniz. Bu menüler içerisinden ilk olarak “Yerel Ağ” olan bölüme tıklayacağız. Yerel ağ sayfasını ziyaret ettikten sonra ise sol bölümde listelenen “Kablosuz Ağ Ayarları” sayfasına girmeniz gerekmektedir.

Superonline yeni şifre belirleme
 • Yukarıda eklediğimiz resimdeki gibi öncelikle mevcut parolayı göster butonuna akabinde de mevcut parola bölümünden yeni parolanızı yazarak kaydede tıklayın.

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri sırası ile uyguladığınızda modem şifreniz değişmiş olacaktır. Şifre değişimi yaparken kesinlikle basit şifrelerden uzak durunuz. Herkes tarafından kolay tahmin dilebilecek şifreler koyarsanız internetiniz 3. şahıslarınız tarafından kullanılabilir.

Modem Arayüzüne Giriş aşamasında sorun yaşadıysanız Süperonline Müşteri Hizmetlerini 0850 222 0 222 arayabilir veya hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz, tüm modemler için detaylı bir anlatım yaptık.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
 1. Anıl diyor

  Sağolun süperonline modemi yeni almıştım bir türlü panele giremedim sayenizde çözdüm.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.