En İyi Freelancer Para Kazanma Siteleri: Freelance İş Bulma

Bu yazımız içerisinde yerli yabancı freelancer iş yaparak para kazanmanıza aracı olan internet sitelerini paylaşacağız. Freelancer kendi adına serbest sektörde çalışmalar yaparak para kazanan kişilere denir. İnternetten para kazanma yolları için yazının devamında sizlere önerilerde bulunduk.

Serbest çalışan kişilerin Freelance iş bulma sitesi ile buluşmasını sağlayan platformlar bulunmaktadır. Freelancer siteleri ile kendi müşteri havuzunuzu oluşturabilir ve geçiminizi internetten iş yaparak sağlayabilirsiniz. Freelancer kişilerin en çok dikkat etmesi gerekenlerden biri de müşteri ile detaylı bir şekilde konuşma gerçekleştirmesi, eğer işi almadan önce detaylı bir görüşme gerçekleştirmezse verdiği emekte boşa gidebilir. Emeğinizin karşılığını almanıza aracı olan evde internetten para kazanma sitelerine değinmeye başlayalım.

Yabancı Freelancer Para Kazanma Siteleri

Birçok insan için evden çalışmak para kazanmanın kazançlı bir yolu haline geldi. Bunun nedeni, artık çevrimiçi çalışabileceğiniz birçok farklı yer olması ve yapabileceğiniz birçok farklı iş türü olmasıdır. Bu alanda ise en güvenilir freelance siteleri (Yabancı) paylaşacağız. Yabancı siteler ile Euro, Dolar bazlı kazançlar sağlayabilirsiniz ancak rekabetin çok olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Rekabetin yüksek olması nedeniyle iş bulmakta zorlanabilirsiniz.

1.Fiverr

Fiverr, serbest çalışanlar için 2010 yılında kurulan popüler bir freelance para kazanma platformudur. https://www.fiverr.com/ dünyanın her yerinden müşterilere hizmet vermeleri için dünyanın her yerinden serbest çalışanlara bir platform sunuyor. 300’den fazla iş kategorisi sayesinde kendinize uygun bir sektör bulabilirsiniz. Sonuç olarak, yeterli seviyede İngilizce biliyorsanız Fiverr, sizin için yüksek kazanç sağlamanıza olanak sağlayan ideal bir platform olur.

2.Upwork

Daha profesyonel şirketlerin ve bireylerin bulunduğu platform https://www.upwork.com/ ile sizde müşterilere veya işverenlere ulaşabilirsiniz. İnternetten para kazanmak istiyorum  diyorsanız global çapta hizmet veren UpWork’u tercih edebilirsiniz. İş alanı açabilir veya iş vermek için fiyat teklifleri alabilirsiniz. Hem iş alıp hem iş vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Dolar bazında para kazanabilir bu sayede yüksek kâr miktarına ulaşabilirsiniz. Ödeme alacağınız zaman çoğu iş için %3 komisyon alıyorlar.

3.Freelancer

En iyiler arasında olan ve markalaşmış site https://www.tr.freelancer.com/ ile hem global hem de Türkçe olarak hizmet verebilirsiniz. Çok fazla freelancer olduğu için iş almakta zorlanabilirsiniz ancak kendinizi kanıtladığınız takdirde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İş verecekseniz eğer bu platformu kullanmanızı öneriyoruz oldukça iyi yetenekler bulunmaktadır. İş başvuruları oldukça kolaydır kazançlar ise dolar bazlıdır.

4.Toptal

Diğer freelancer platformları ile aynı tarzda işler bulabileceğiniz bir platformdur. Yaptığınız işlerde iyi performans sağlarsanız kurumsal şirketler ile çalışma fırsatı bulabilirsiniz. https://www.toptal.com/ üyelik işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ancak freelancer olmak istiyorsanız seçkin olmalısınız en iyi yetenekleri platformlarına kazandırmak istedikleri için çoğu başvuruyu reddediyorlar. Bu sayede kaliteli çalışanlar ile rekabeti arttırmış oluyorlar.

5.Guru

Evde internet üzerinden para kazanmak için kullanabileceğiniz başarılı sitelerden bir tanesidir. 3 milyondan fazla kişi https://www.guru.com/ freelancer sitesini kullanıyor. Esnek çalışma ve uygun komisyon oranları nedeniyle tercih ediliyor. Sabit fiyat, saatlik ücret, proje başı ücret belirleyip güvenli ödeme yapabilir veya alabilirsiniz. Listelenen işlere yapacağınız teklifler sonrası iş veren uygun bulduğu takdirde size dönüş yapmaktadır. Yabancı diliniz iyiyse güzel paralar kazanabilirsiniz.


Türkçe Freelancer Para Kazanma Siteleri

Para kazanma fırsatları arayanlar için freelance yapılacak işler; web yazılım, makale yazma, seslendirme, reklamcılık, video düzenleme, çeviri, grafik tasarım veya blog yazma gibi işleri düşünebilirsiniz. Bunlar, ararken bulacağınız en yaygın iş türleridir. Bu işlerden birini yapmak istemiyorsanız, her zaman yapacak başka bir sektör arayabilirsiniz. Ayrıca aktif forumlara katılma, anketleri yanıtlama veya yapmak istediğiniz herhangi bir ek işi deneyebilirsiniz.

Türkçe En iyi freelance para kazanma siteleri, R10, WmAraci, Hızlı Bul, Bionluk, Backlink, SadeceOn olarak bilinirler. Freelancerlara fırsatlar sunan ve nakit kazanma imkanı veren bu siteler hakkında detayları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

6.R10.net

En popüler ve aktif webmaster yardımlaşma ticaret forumu olan www.r10.net ile hızlı bir şekilde müşterilere ulaşabilirsiniz. Komisyonsuz bir şekilde üyeler ile ticaret yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Forumda yapmış olduğunuz ticaretlerde r10 yönetimi aracılık yapmamaktadır tüm sorumluluk size aittir. Hem iş veren hem iş alan için oldukça kullanışlı bir platformdur. Yardım almak istediğiniz konularda da sizlere ücretsiz yardımcı olanlar olacaktır. Üyelikler normalde davetiye ile yapılmakta ancak bir süreliğine herkese açık bir şekilde üye olma imkanı sunuldu.

7.WmAracı

Türkiye’nin en popüler webmaster forumlarından biri olan WmAraci.com sayesinde internet ortamından kazanç sağlayabilirsiniz. Yardımlaşmanın daha çok ön planda olduğu bu forumda al sat yapabilir veya hizmet sunabilirsiniz. Son zamanlarda aktivitesi azalmış olsa da yapılacak yenilikler ve geliştirmelerle tekrardan aktif bir hal alacağını düşünüyoruz. Web sitesi alım-satım, domain alım-satım, seo hizmetleri, makale yazarlığı gibi sektörler ile iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

8.Hızlı Bul

Hızlı Bul Türkiye’de freelancer çalışanlara hizmet veren online platformlar arasında yer alır. Hızlı Bul’un, üyelerden aldığı komisyon oranını %10 oranında sabit tutar. Hızlı Bul, Freelancer ödeme işlemlerinde sorun yaşatmayan platformlar arasında bulunur. Bu platform üzerinden iş siparişi alarak, müşterilere teslim gerçekleştirenler herhangi bir ödeme limiti olmadan paralarını çekerler. Sistem, kullanıcıların hesabında 1 TL veya 20 TL olması fark etmeksizin, diledikleri zaman para çekim işlemi gerçekleştirebilmelerine olanak tanır. Site üzerinden tanıtım yazısı, grafik tasarım projeleri, makale, sosyal medya içerikleri vb. kategorilerde işler yapılabilir. Sistem avantajlarından faydalanmak ve freelance olarak çalışmaya başlamak isteyenler www.hizlibul.com adresi üzerinden kullanıcı kaydı gerçekleştirirler. Bu adrese giriş ardından ‘’üye ol’’ sekmesine tıklanıp, kullanıcı adı, e-posta bilgileri verilerek ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanır. Bu adım ardından sistem içinde görüntülenen iş kategorilerine başvuru yapılır.

9.Bionluk

En iyi freelance para kazanma siteleri arasından Bionluk, sistem üzerinde çalışan serbest çalışanlardan %20 oranında komisyon alan bir platformdur. Bionluk platformunun açılışı oldukça eskidir. Bionluk, freelance olarak çalışan ve iş yapan kullanıcılarına ödemelerini belirli günlerde aksatmadan yapar. Bionluk üzerinden yazı-çeviri, ses-müzik, yazılım, grafik tasarım ve internet reklamcılığı kategorilerinde işler yapılır. Platforma www.bionluk.com adresi üzerinden ulaşılır. Bu linke giriş ardından ‘’ üyelik oluştur’’ sekmesine tıklanarak, tablo üzerine kullanıcı adı, e-posta, cep telefon numarası bilgileri girilmeli ve ‘’kaydet’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu adımlar ardından ana sayfada görüntülenen işler arasından alım yapılabilmektedir.

10.Kariyer Fikri

kariyer fikri freelancer para kazanma

En iyi freelancer siteleri arasında eklemiş olduğumuz bu site sayesinde internet sitenizden kazanç elde edebilirsiniz. Öğrencilere özel platform, kullanıcılardan komisyon almadan iş verir. Çalışanlara ödemeler konusunda herhangi bir problem yaşatmayan site, en çok tercih edilen freelancer siteleri arasında yer alır. Sosyal Medya ve makale-editörlüğü gibi işlerin yapılabileceği platforma https://kariyerfikri.com adresi üzerinden ulaşılır. Linke giriş ardından ‘’işe başvur’’ sekmesine tıklanıp, açılan tabloya isim, e-posta, cep telefon bilgileri girilip, ‘’kaydet’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu adımlar ile açılan hesap üzerinden platform içinde paylaşılan işler için teklif verilir.

11.SadeceOn

SadeceOn sitesi bünyesinde freelancer iş yapanlardan %5 ve %50 oranı arasında komisyon alan platformdur.  SadeceOn platformu üzerinden grafik tasarım, makale yazımı, online pazarlama, çeviri işleri ve programlama-teknoloji kategorilerinde işler yapılabilir. Bu işlerden sitenin aldığı komisyon %30 oranındadır. Bunun yanı sıra; hizmet veren site çok sık sistem değişikliğine gider. Yapılan bu değişiklikler hakkında üyeler aranır ve bilgilendirilir. Müşterilere teklif verirken talep edilen para miktarları sistem tarafından belirlenir. Bu platform üzerinden işlere teklif vermek için https://www.sadeceon.com linkine giriş yaparak, “Komisyon oranlarına” bakabilirsiniz. Sizin için uygunsa e-posta, isim, cep telefon numarası bilginizi vererek ‘’Kayı Ol’’ işlemini yapabilirsiniz. En iyi freelancer para kazanma siteleri arasından SadeceOn’un ana sayfasına bu adımlar ardından otomatik yönlendirme gerçekleşir. Burada sıralanan işler arasından seçim yaparak, onayın ardından para kazanmak mümkündür.

 1. Fiverr
 2. Upwork
 3. Freelancer
 4. Toptal
 5. Guru
 6. R10.net
 7. WmAracı
 8. Hızlı Bul
 9. Bionluk
 10. Kariyer Fikri
 11. SadeceOn

Listede olmasını düşündüğünüz veya listeden çıkarılmasını düşündüğünüz siteleri yorum alanından belirtebilirsiniz. Belirli periyotlarla freelance iş yapma platformlarını güncelleyeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin
6 Yorumlar
 1. Emre Can diyor

  Merhaba çok iyi kaynak oldu benim için, ticaret forumlarını tavsiye ederim daha kolay iş verene ulaşabiliyorum.

 2. Tayfun diyor

  R10’u tavsiye ederim çok iyi ticaret yapılıyor.

 3. Zehra diyor

  İnternet üzerinden freelance kazanç sağlamak isteyenler için çok iyi yazı olmuş.

 4. tiktok güvenilir takipçi diyor

  Tiktok’ta bot veya türk takipçi basmak için tiktok takipçi satın almak en iyi fikir. Sizde gelin paketlerimizi inceleyin.

 5. Gökhan diyor

  Nerdeyse tüm siteleri paylaşmışsınız benim için faydalı oldu freelancer iş yapmak istiyorum bana ulaşır mısınız?

 6. mehmet emin doğru diyor

  kullanıyorum Freelancer kategorileri olarak çok daha fazla seçenek var , yurtdışı işleri içinde ağırlıklı olarak fiverr.com tercih ediyorum .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.