En İyi PDF Düzenleme Programları

En İyi PDF Düzenleme Programları

En iyi PDF düzenleme programları listesinin başında şüphesiz ki Adobe Reader yani Acrobat Reader vardır. Fakat insanları alternatif PDF düzenleme programı arayışına yönelenler de çoktur.

Windows, Mac OS, Android ve iOS platformlarında kullanılabilecek birçok PDF düzenleme aracı mevcuttur. Onlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

En Popüler PDF Düzenleme Programları

Ücretsiz PDF açma programları online indirme linkleri ve isimler sıralamak mümkündür:

 1. Adobe Reader (Acrobat Reader)
 2. Icecream PDF Editor
 3. PDF Element
 4. PDFsam Enhanced
 5. DocuSign
 6. Apple Preview
 7. CamScanner PDF Reader
 8. EBook Droid
 9. ApowerPDF
 10. ABBYY FineReader
 11. FoxitPDF Reader
 12. PDFpen Pro
 13. Movavi
 14. SlimPDF Reader
 15. PDF Expert
 16. Sumatra PDF
 17. SmallPDF
 18. Sejda

1 Adobe Reader (Acrobat Reader)

Ücretsiz PDF Viewer; PDF dosyası düzenleme arama yapma, bu belgeleri okuma ve yazdırma gibi işlevlere sahiptir. Bununla birlikte Adobe Reader sayfaları döndürme, belgeyi yakınlaştırma, gece okuma modunu kullanma ve anlık görüntüler alma gibi fonksiyonlar da barındırır. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olup hem bilgisayarda hem de mobilde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

2 ABBYY FineReader:

Taranmış PDF’lerde düzenleme fırsatı tanıyan bu OCR yazılımı dokümanları dijitalleştirmeyi ve paylaşmayı sağlar. Böylelikle dokümantasyon sürecinin daha kolay bir hâle gelmesinde etkin rol oynar.

Resimler eklemek, metinleri silmek, düzeni ayarlamak, PDF belgelerini birleştirmek bu yazılım ile yapabileceklerinizden bazılarıdır.

3 Icecream PDF Editor

Verimli, fonksiyonel ve gelişmiş özelliklerle donatılmış bir diğer PDF düzenleme programı da budur. Modern ve şık bir tasarımı olan program; PDF’te her türlü düzenleme işlemine olanak verir. Korumalı belgeler de buna dâhildir. Belgelere sayfa ekleme, iki dosyayı tek dosyada bir araya getirme, dosya izinlerini değiştirme, sayfaları döndürme ve çıkarma bu aracın sağladığı avantajlardan birkaçıdır.

4 PDFsam Enhanced

Bu PDF editörü de bir PDF düzenleme yazılımından beklenen her şeyi barındırır. Tarayıcı üzerinden veya sıfırdan PDF dosyaları oluşturmak; metin yazmak, sayfaları silmek, taşımak, döndürmek; PDF’i bölmek ve istenilen düzenlemeleri gerçekleştirmek bu programla çok kolaydır.

Öte yandan bu yazılım ile PDF belgesine filigran, resimler, bağlantılar, altbilgi ve üstbilgi, sayfa numaraları gibi öğeler de eklenebilir.

5 ApowerPDF

Arayüzü menü bölümleri doğrultusunda gruplandırılmıştır. PDF’i istenilen şekilde düzenleme fırsatı tanırken, belgeyi TİF, JPG GIF, PNG, HTML ve benzeri pek çok formata dönüştürmeyi de sağlayabilir. PDF dosyasını şifrelemek ve şifreyi kaldırmak da bu programın bir diğer özelliğidir. Ancak program ücretsiz değildir.

6 Movavi

Bu programla aynı anda pek çok PDF belgesinde düzenleme yapılabilir. Sayfa oluşturup çıkarmak, döndürmek, belgeye boş sayfalar veya görseller eklemek ve her sayfayı farklı bir panelde görüntülemek bu programın sahip olduğu temel işlevlerdendir.

7 PDF Expert

PDF belgelerindeki bağlantılar, resimler ve yazılar bu programla pratik bir şekilde düzenlenebilir. Üstelik bir PDF belgesinde birden fazla kişinin ortaklaşa çalışmasına izin verir.

8 PDF Element

Neredeyse Adobe Acrobat Reader’dan bir eksiği olmayan bu uygulama PDF belgelerindeki yazıların, grafiklerin düzenlenmesine; bu formattaki dosyaların TXT, HTML, DOCX gibi formatlara çevrilmesine de imkân verir.

9 SlimPDF Reader

En iyi PDF düzenleme uygulamaları arasında bulunan SlimPDF Reader, düşük boyutlu olsa da gelişmiş özellikler ihtiva etmektedir. PDF düzenleme için gerekli olan tüm araçlar bu uygulamada toplanmış olup, farklı bir şeye hemen hemen ihtiyaç bırakmayacağı söylenebilir.

10 Sumatra PDF

Bu açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılımdır. PDF dışında pek çok döküman formatını desteklemektedir. FictionBook, Çizgi Roman, DjVu, EPUB, XML bunlardan bazılarıdır.

11 FoxitPDF Reader

Tasarım itibariyle Office uygulamasını andıran bu program çözünürlüğü yüksek grafikleri de kolaylıkla açabildiği için kullanıcılarını memnun etmeyi başarmaktadır.

12 CamScanner PDF Reader

iOS  ve Android platformlarını destekleyen bu uygulamarın PDF oluşturma, düzenleme ve indirme gibi işlevleri ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Fakat PDF depolama ve fakslama gibi özellikleri için ücretli versiyonunu almak gereklidir. PRO versiyon 10 GB’lık bir depolama alanıyla beraber sunulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.