Cringe Ne Demek?

Sosyal medyada sıkça karşılaşılan Cringe ne demek sorusunun cevabı için bir yazı hazırladık. Cringe nedir Türkçe söylenişi olan Krinç ne demek? Cringe kelimesinin sözlük anlamı yaltaklanmak, yalakalık yapmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Twitter, TikTok, Youtube gibi platformlar da farklı anlamda kullanılmaktadır.

Cringe Nedir?

Sosyal medya platformlarında karşılaşılan Cringe kelimesi artık günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Bir çok kişi popüler kültüre Krinç kelimesinin anlamını bilmediği taktirde ayak uyduruyor. Sosyal medyada kullanımını incelediğimizde genellikle beğenilmeyen hareketleri ve videoları eleştirmek için Krinç ifadesi kullanılmaktadır. Bu tarz akımlarında başkası adına utandıklarını göstermek içinde Cringe kelimesini de kullanıyorlar.

Cringe Video Nedir?

Özellikle TikTok ve Youtube üzerinde karşılaşılan utanç verici normal bir insanın yapmaktan çekineceği tarzda videolara cringe denmektedir. Daha fazla ilgi çekebilmek adına hazırlanılan bu videolara oldukça fazla tepki verilmektedir.

Bu yazımızda cringe kelimesinin sosyal medya kullanımını anlatmaya anlattık. Cringe videolar nedir, cringe ne demek konusu hakkında aklınıza takılanları yorum alanından sorabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.